Co je to bonita?Česká spořitelna
ČSOB
Komerční banka


Co je bonita

Bonita neboli schopnost dostát finančním závazkům. Tušili jste, že se jedná o tuhle věc? Bonita opravdu není bonus, který vám poskytne banka. Jedná se o poměrně nepříjemnou věc pro každého žadatele o úvěr. S bonitou se setkáte pouze u bankovních půjček, kde dochází k důkladnému prověřování klienta. Banka si tak zjišťuje, jak moc na vás může spoléhat, podle toho také rozhodne o tom, zda úvěr získáte.

Co to znamená pro žadatele

Co na vás tedy čeká? Určitě budete dokládat potvrzení o svých příjmech, s tím musíte počítat. Podnikatelé dokládají daňová přiznání. Většinou za dvě období. Dalším bodem, na který se banka zaměří, budou vaše výdaje, aby si banka mohla propočítat, kolik vám zbyde peněz, kvůli splátkám. Finanční zabezpečení je pro banku celkem důležité, proto se hodně klientů rozhodne pro nebankovní půjčku. Zvláště když si půjčujete, protože vám peníze chybí. Nebudete ale muset zabíhat do podrobností, co se elektřiny a nájmu týče. Tyhle položky se shrnují do takzvaného životního minima. Rozhodnutí zda úvěr dostanete, se odvíjí také od toho, zda už někde nějakou půjčku máte, myslí se tím třeba i leasing.

Registr dlužníků

Registry dlužníků obsahují informace o každé osobě, která někdy měla půjčku nebo třeba pozdě zaplatila telefon. I podle tohoto se řídí v bance, když hodnotí vaši bonitu. V těchto registrech se totiž banka dozví i přesné informace o tom, jak jste půjčku spláceli a nejenom to, že jste nějakou kdysi měli. Banka uvidí, že splácení minulé půjčky probíhalo bez problému a hned jste o krok blíže ke schválení úvěru. Pokud jste před pěti lety měli půjčku a špatně jste spláceli, tak se nemusíte bát, protože údaje se uchovávají právě jenom 3 roky.


Náš tip: Pokud si potřebujete půjčit, nemusíte dnes už ani nikam chodit osobně. Čtěte informace o půjčkách online.

Jak vybrat finančního poradce
Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?
Získejte výhodnější půjčku refinancováním
Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?
Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?
Kdy je nemovitost atraktivní investicí?
SMS půjčky - výhody a nevýhody
Chraňte si svůj bankovní účet
Finanční bonita a úvěruschopnost
Nebankovní půjčka určená (nejen) problémovým klientům
Termínované vklady s nejvyššími úroky
Zboží.cz - srovnání cen
Ceny elektřiny pro domácnost
Jak a kdy ukončit podnikání…?

Půjčky online bez nutnosti dokládat příjem
Půjčky bez registru a Solusu
SMS půjčka bez 1 Kč
Rychlé půjčky ihned na ruku
SMS půjčky do 6000 Kč online