Online půjčka bez doložení příjmů – pro a protiČeská spořitelna
ČSOB
Komerční banka


Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?

V dnešní době velmi populární online půjčky bez doložení příjmů jsou nejdostupnějším nebankovním produktem pro lidi, kteří nechtějí žádat svého zaměstnavatele o potvrzení o příjmech nebo nemají klasický příjem ze zaměstnání. Tyto online úvěry mají řadu výhod, ale přinášejí i určitá rizika. Jaká?

Výhody:

Rychlé sjednání online přes internet

Krátkodobé půjčky bez příjmů se velmi snadno sjednávají online přes internet. Kdo má o ně zájem, může oslovit vybranou nebankovní společnost a požádat ji o několik tisíc korun. Zájemci si sami nastaví výši půjčky a dobu splatnosti a vyplní jednoduchou žádost. V dalším kroku jim přijdou instrukce, jaké doklady musejí doložit, popřípadě je zkontaktuje pracovník společnosti a projedná s nimi další postup.

Peníze ihned na účtu

Mnoho lidí je překvapeno z toho, že po schválení půjčky vyplácejí společnosti peníze okamžitě na klientův účet. Peníze zasílají z banky, v které vlastní dlužník svůj běžný účet. To urychluje převod financí, neboť vnitrobankovní převod trvá pouhých pár desítek minut. Klient má peníze ihned k dispozici a může s nimi nakládat podle své libosti.

Půjčka pro zájemce s nízkým příjmem

Žadateli o online půjčku bez dokládání příjmů stačí minimální, avšak pravidelný příjem. Na půjčku tak dosáhnou nejen lidé v zaměstnaneckém poměru, ale i osoby v důchodu, na mateřské dovolené, na sociálních dávkách, studenti nebo osoby samostatně výdělečně činné. Některé společnosti nabízejí tyto půjčky také lidem se záznamem v registru dlužníků.

Půjčka bez doložení příjmů první zdarma

Mnoho společností se snaží nalákat nové klienty a nabízí první půjčku zdarma. Nejde o žádný trik ani podvod – kolik si zájemci půjčí, tolik skutečně vrátí. Nezaplatí nic na úrocích ani poplatcích. Tato akce se nevztahuje na půjčky, které nebyly splaceny v řádném termínu. V takovém okamžiku společnosti naúčtují dlužníkům dodatečné poplatky a náklady spojené s půjčkou.

Rizika:

Vysoké úroky a poplatky za prodloužení

Půjčka je výhodná tehdy, pokud jsou klienti schopni splatit ji do jednoho měsíce, neboť roční úrok může činit až několik tisíc p.a. V opačném případě musejí počítat s tím, že každé prodloužení půjčky je velmi drahé a nesnižuje se tím dlužná částka. Dlužníci by si také měli dát pozor na sankce, které plynou z nesplácení půjčky.

Příjem je nutné doložit

I když název půjčky napovídá, že žadatelé nepotřebují mít příjem, žádná společnost nepůjčuje lidem bez příjmu. Podle zákona o spotřebitelském úvěru ho navíc musejí prokázat: výpisem z běžného účtu, výplatními páskami nebo náhledem do internetového bankovnictví, které nemůže společnost provést bez souhlasu klienta.

Opožděná výplata peněz

Někteří poskytovatelé slibují, že zájemci vyřídí půjčku do hodiny a peníze obdrží během okamžiku na účet. To ale neplatí pro žadatele s účtem u jiné banky. Společnosti leckdy požadují převod 1 Kč na svůj účet, aby mohly ověřit, že žadatelé skutečně vlastní účet. Tato platba ale může trvat až dva pracovní dny, jestliže zájemci o půjčku nemají účet u jedné z bank jako společnost. Stejně dlouho může trvat převod vyplacených peněz.


Jak vybrat finančního poradce
Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?
Získejte výhodnější půjčku refinancováním
Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?
Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?
Kdy je nemovitost atraktivní investicí?
SMS půjčky - výhody a nevýhody
Chraňte si svůj bankovní účet
Finanční bonita a úvěruschopnost
Nebankovní půjčka určená (nejen) problémovým klientům
Termínované vklady s nejvyššími úroky
Zboží.cz - srovnání cen
Ceny elektřiny pro domácnost
Jak a kdy ukončit podnikání…?

Půjčky online bez nutnosti dokládat příjem
Půjčky bez registru a Solusu
SMS půjčka bez 1 Kč
Rychlé půjčky ihned na ruku
SMS půjčky do 6000 Kč online