Bankovní účty - typyČeská spořitelna
ČSOB
Komerční banka


Typy bankovních účtů

Bankovní účty slouží k transakci peněz a k jejich spoření. Nabídka na finančním trhu je opravdu bohatá, založit si můžete běžný účet, spořicí účet, termínovaný účet nebo studentské konto.

Běžný účet

Kvůli nízkému úroku neslouží ke spoření, ale zejména k hotovostnímu a bezhotovostnímu platebnímu styku. Přehled všech příkazů či příchozích a odchozích plateb máte k nahlédnutí v elektronickém bankovnictví, které je k běžnému účtu zřizováno. K účtu dostanete automaticky platební kartu či na vyžádání bezkontaktní platební kartu. Věnujte pozornost poplatkům za vedení účtu a za transakce; některé banky již tyto poplatky odpouštějí.

Spořicí účet

Slouží ke zhodnocení volných finančních prostředků. Čím vyšší vklad vložíte, tím vyšší je zhodnocení. Zajímavá je úroková sazba, která je v porovnání s úrokovou sazbou na běžném účtu výhodnější, avšak oproti rizikovějším investičním produktům stále nízká. Některé banky výběr peněz nevážou na výpovědní lhůtu a vy tak máte peníze kdykoliv k dispozici. Spořicí účet si klienti většinou zřizují k běžnému účtu, kdy v rámci jednoho internetového bankovnictví mohou převádět finance mezi těmito dvěma účty.

Studentské konto

Přináší studentovi či mladému majiteli řadu výhod. Tento typ nízkonákladového konta bývá s minimálními poplatky a s nabídkou zřízení kontokorentu. Elektronické výpisy jsou zdarma. Ke studentskému kontu získáte řadu bonusů, většinou se jedná o sto korun měsíčně navíc či možnost čerpat body na různé dárky. Stačí pouze splnit podmínky, např. dosáhnout určitého limitu při platbě kartou. Levné studentské účty hledejte především u nových bank, které se potřebují prosadit na finančním trhu.

Termínovaný účet

Slouží ke zhodnocení volných finančních prostředků, které jsou na termínovaném účtu uloženy v řádech týdnů, měsíců či let. Čím déle máte peníze uloženy, tím vyšší dostanete úrokovou sazbu. O svůj vklad se nemusíte obávat, ze zákona je pojištěn do částky 100 000 Eur. Nevýhodou je, že při předčasném výběru platíte sankční poplatky.

Náš tip: Pokud si potřebujete půjčit, nemusíte dnes už ani nikam chodit osobně. Čtěte informace o půjčkách online.

Jak vybrat finančního poradce
Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?
Získejte výhodnější půjčku refinancováním
Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?
Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?
Kdy je nemovitost atraktivní investicí?
SMS půjčky - výhody a nevýhody
Chraňte si svůj bankovní účet
Finanční bonita a úvěruschopnost
Nebankovní půjčka určená (nejen) problémovým klientům
Termínované vklady s nejvyššími úroky
Zboží.cz - srovnání cen
Ceny elektřiny pro domácnost
Jak a kdy ukončit podnikání…?

Půjčky online bez nutnosti dokládat příjem
Půjčky bez registru a Solusu
SMS půjčka bez 1 Kč
Rychlé půjčky ihned na ruku
SMS půjčky do 6000 Kč online