Bankovní poplatkyČeská spořitelna
ČSOB
Komerční banka


Typy bankovních poplatků

Za bankovní produkty a služby klient platí bankovní poplatky. Mnohdy se jedná o nezanedbatelnou částku, proto je důležité udělat si čas na zhlédnutí bankovních produktů a vzájemně je porovnat. Pokud se nevyznáte v sazebníkách, které se často liší ve svém stylu, formě a terminologii, sjednejte si schůzku s bankovním poradcem.

Bankovní poplatky platíte jak z běžných a spořicích účtů, tak ze spotřebitelských úvěrů a hypoték. Dělí se na jednorázové poplatky a dílčí poplatky za každou jednotlivou související službu, transakci či produkt. Všechny tyto poplatky musí banka uvádět ve svých sazebnících.

Poplatky u běžného účtu

Za vedení běžného účtu platíte měsíční poplatek. Některé banky si účtují poplatky za inkasa, výběry z bankomatu jiné banky, za platební kartu, příchozí či odchozí platby z jiné banky, ale i za výběr z domácího bankomatu.

Poplatky u spořicího účtu

U spořicího účtu s výpovědní lhůtou platíte za nedodržení výpovědní lhůty určitá procenta z vypovězené částky vkladu. U spořicího účtu bez výpovědní lhůty neplatíte žádné poplatky.

Poplatky u spotřebitelského úvěru

Spotřebitelský úvěr si můžete za poplatek pojistit pro případ smrti, invalidity, pracovní neschopnosti či pro případ ztráty zaměstnání. Zpoplatněna je změna smluvní dokumentace na žádost klienta, upomínky a výzvy, předčasná splátka úvěru, vyhotovení výpisu z úvěrového účtu na žádost klienta, uvedení nepravdivých, neúplných či nesprávných údajů při sjednávání úvěru či prodlení splátky.

Poplatky u hypotéky

Poplatky hradíte smluvnímu znalci, který zpracovává ocenění nemovitosti, což je podmínkou pro získání hypotečního úvěru. Dalším nákladem je poplatek za schválení a vyřízení hypotéky, poplatek za čerpání úvěru, za nadstandardní služby (čerpání hypotéky před zapsáním zástavní smlouvy) a poplatek za správu úvěru, který se platí každý měsíc.


Věděli jste, že...
...historicky nejabsurdnějším poplatkem byl zvolen poplatek za příchozí platbu? Více informací naleznete v tomto článku.

Náš tip: Pokud si potřebujete půjčit, nemusíte dnes už ani nikam chodit osobně. Čtěte informace o půjčkách online.

Jak vybrat finančního poradce
Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?
Získejte výhodnější půjčku refinancováním
Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?
Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?
Kdy je nemovitost atraktivní investicí?
SMS půjčky - výhody a nevýhody
Chraňte si svůj bankovní účet
Finanční bonita a úvěruschopnost
Nebankovní půjčka určená (nejen) problémovým klientům
Termínované vklady s nejvyššími úroky
Zboží.cz - srovnání cen
Ceny elektřiny pro domácnost
Jak a kdy ukončit podnikání…?

Půjčky online bez nutnosti dokládat příjem
Půjčky bez registru a Solusu
SMS půjčka bez 1 Kč
Rychlé půjčky ihned na ruku
SMS půjčky do 6000 Kč online