Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?Česká spořitelna
ČSOB
Komerční banka


Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?

10.3.2019

Někdy se to v domácnosti seběhne tak, že se lidé vydají ze všech peněz. Pořídí nové přístroje, doplatí za elektřinu nebo plyn, zaplatí přešvihnutý účet za telefon, případně přijde i nějaká ta pokuta za rychlost či parkování. Jenže když dorazí další a nečekaná složenka, vyvstává problém, kde na ni vzít. Složenka nepočká. A do výplaty ještě několik dní chybí. To jsou typické momenty, kdy se lidé začnou poohlížet po půjčce, samozřejmě i na internetu. Poměrně často narazí na nabídku půjčky bez registru a doložení příjmu ihned. Co je to za půjčku a jak velká rizika s sebou nese?

Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned má v názvu tři ze svých klíčových vlastností.

Podle názvu tohoto úvěru mohou zájemci o půjčku poznat základní vlastnosti poměrně snadno. Půjčka je bez registru, bez doložení příjmu a ihned. Co si však máme pod těmito pojmy představit? A která klíčová vlastnost v názvu úvěru chybí?

Bez registru

Úvěr, který je poskytován bez registru, může mít v podstatě dvě různé vlastnosti. Jako první jmenujme tu, kdy při schvalování žádosti o tento úvěr není nahlíženo do registru a není žadatel zkoumán z pohledu své úvěrové historie.

Tedy i ten, kdo má další půjčky, a třeba je i v prodlení s jejich splácením, může dosáhnout na půjčku bez registru a doložení příjmu ihned. Ve výsledku může jít o velmi riskantní krok. Na druhou stranu klient, který má v plánu například hypotéku nebo větší bankovní úvěr, může předem získat menší půjčku, aniž by měl z pohledu banky sebemenší „škraloup“.

Úvěr bez registru může znamenat, že ani poskytnutá půjčka není do registru zapsána. Přestože klient prokazatelně má další dluh, není nikam zapsán. To sice na první pohled vypadá lákavě, ale nezapomínejme, že o úvěrech je snadné ztratit přehled. A pak následuje předlužení a finanční tíseň. Někdy i velmi rychle. To, že není úvěr v registru, totiž neznamená, že neexistuje.

Bez doložení příjmu

Půjčky, u kterých je uvedeno, že jsou bez doložení příjmu, jsou v podstatě ty úvěry, k jejichž získání není potřeba předkládat zaměstnavatelem podepsané potvrzení o příjmu. Stačí pouze výpis z účtu, většinou za jeden až tři měsíce zpětně. Takže se klient nesmí nechat zmást názvem „bez příjmu“. To „bez“ vlastně většinou znamená jen „bez potvrzení od zaměstnavatele“.

Výhodou tohoto typu úvěru je snadné získání peněz, aniž by o tom zaměstnavatel věděl. Díky tomu se klient vyhne nepříjemné pozici, kdy zaměstnavatel ví o jeho dluhu a kdy mu může pod pohrůžkou výpovědi měnit podmínky práce k horšímu.

Riziko je pro změnu v tom, že pokud klient předloží výpis z účtu pouze za jeden měsíc (u některých půjček to stačí), nemusí poskytovatel půjčky uvidět, že v předchozích měsících nebyla klientova finanční situace zrovna růžová. A že třeba ani příjmy nejsou zcela pravidelné.

Ihned

U půjček na první pohled velmi odvážné označení. Ale když vezmeme v potaz hotovostní úvěry, o které se žádá formou SMS a které mohou být vyzvednuty na nejbližší partnerské čerpací stanici, v nejbližší poskytovatelem nasmlouvané trafice, případně třeba na terminálu Sazky, jde opravdu o půjčku poskytnutou téměř ihned. A pokud má klient stejnou banku jako poskytovatel úvěru, je i bezhotovostní půjčka na účtu opravdu rychle.

Nicméně, zde označení „ihned“ spíše znamená, že peníze jsou poskytovatelem odesílány na účet nebo poskytnuty v hotovosti ihned po schválení žádosti o úvěr.

A která vlastnost této půjčky v názvu není?

Důležitou vlastnost úvěru, který je poskytován ihned, bez registru a bez doložení příjmu, v jeho názvu rozhodně nenajdeme. Je jím vysoká cena. Tento úvěr je totiž natolik rizikový, že jeho poskytovatelé se předem jistí výrazně vyšší cenou, než mají jiné půjčky poskytované za přísnějších podmínek.

Když není žadatel půjčky předem detailně prověřen, často se stává, že není ani schopen úvěr včas splácet. Prověření totiž probíhá jen v tom nejzákladnějším, co vyžaduje zákon o spotřebitelském úvěru. A jak se ukazuje, ne vždy je toto prověření dostačující.


Jak vybrat finančního poradce
Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?
Získejte výhodnější půjčku refinancováním
Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?
Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?
Kdy je nemovitost atraktivní investicí?
SMS půjčky - výhody a nevýhody
Chraňte si svůj bankovní účet
Finanční bonita a úvěruschopnost
Nebankovní půjčka určená (nejen) problémovým klientům
Termínované vklady s nejvyššími úroky
Zboží.cz - srovnání cen
Ceny elektřiny pro domácnost
Jak a kdy ukončit podnikání…?

Půjčky online bez nutnosti dokládat příjem
Půjčky bez registru a Solusu
SMS půjčka bez 1 Kč
Rychlé půjčky ihned na ruku
SMS půjčky do 6000 Kč online