Refinancování půjčekČeská spořitelna
ČSOB
Komerční banka


Získejte výhodnější půjčku refinancováním

Máte sjednanou půjčku, ale výše splátek je mnohdy nad vaše síly nebo nejste spokojeni s podmínkami ve smlouvě? Přistupte k refinancování půjčky u bank nebo některých nebankovních společností. Stačí zajít na nejbližší pobočku nebo vyplnit online žádost a úvěrová společnost se o zbytek postará za vás.

Co získáte refinancováním půjčky?

Refinancováním převádíte svou starou půjčku k jiné úvěrové společnosti. Využijte této možnosti tehdy, pokud platíte příliš vysoké měsíční splátky a potřebujete je snížit. Rovněž je refinancování doporučováno pro prodloužení či zkrácení doby splatnosti. Všímejte si, jaké úvěrová společnost nabízí podmínky. Správně byste měli přeplatit méně než u stávající společnosti, a to i po snížení splátky.

Výhody refinancování

Refinancování má tu výhodu, že se vám splátky mohou snížit až o polovinu. Navíc je vám nová úvěrová společnost schopna nabídnout další finanční prostředky. To si ale dobře rozmyslete, abyste se zbytečně ještě více nezadlužovali. Podle libosti si můžete nastavit počet splátek a v průběhu trvání úvěru provádět mimořádné splátky nebo dokonce půjčku předčasně splatit. Společnosti stačí předložit smlouvu o původním úvěru a ta již za vás úvěr doplatí. S penězi tudíž vůbec nepřijdete do styku, všechno za vás vyřídí nová společnost.

Splňujete podmínky?

Ne každému žadateli je refinancování schváleno. Úvěrové společnosti posuzují váš pravidelný příjem a zkoumají vaši finanční minulost. Nahlížejí do registrů dlužníků, z kterých vyčtou míru vaší zadluženosti a zda jste starou půjčku spláceli včas. Rovněž musíte prokázat dostatečnou schopnost splácet své závazky (bonitu). U nebankovních společností se také můžete setkat s tím, že požadují ručení nemovitostí.

Má refinancování nějaké nevýhody?

Některé úvěrové společnosti vám sice po refinancování prodlouží dobu trvání úvěru, ale v konečném důsledku můžete přeplatit mnohem více než u stávajícího úvěru. Propočítejte si výhodnost refinancování. Zjistěte si, zda se vám refinancování vyplatí, neboť některé společnosti vás za předčasné splacení mohou sankcionovat. Projděte si podmínky jednotlivých úvěrových společností nebo oslovte finančního poradce, který vám navrhne řešení šité na míru.

Má refinancování nějaké nevýhody?

Refinancováním převádíte k jiné úvěrové společnosti pouze jeden stávající úvěr. Naopak při konsolidaci půjček dochází ke sloučení několika půjček do jednoho úvěru, což má za následek snížení měsíčních výdajů a získání lepších smluvních podmínek. Díky tomu budete tím přehled o svých závazcích a budete platit jen jednu splátku.


Jak vybrat finančního poradce
Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?
Získejte výhodnější půjčku refinancováním
Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?
Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?
Kdy je nemovitost atraktivní investicí?
SMS půjčky - výhody a nevýhody
Chraňte si svůj bankovní účet
Finanční bonita a úvěruschopnost
Nebankovní půjčka určená (nejen) problémovým klientům
Termínované vklady s nejvyššími úroky
Zboží.cz - srovnání cen
Ceny elektřiny pro domácnost
Jak a kdy ukončit podnikání…?

Půjčky online bez nutnosti dokládat příjem
Půjčky bez registru a Solusu
SMS půjčka bez 1 Kč
Rychlé půjčky ihned na ruku
SMS půjčky do 6000 Kč online