Kdy je nemovitost atraktivní investice?Česká spořitelna
ČSOB
Komerční banka


Kdy je nemovitost atraktivní investice?

Investice do nemovitostí lákají spoustu investorů i běžné lidi, kteří si nechtějí platit drahý podnájem a touží po vlastním bydlení. Pokud máte volné finanční prostředky, nenechte je ležet na účtu a investujte je chytře do nemovitosti. Prozradíme Vám, kdy je nemovitost atraktivní investicí.

Dlouhotrvající návratnost

Většina investorů do nemovitostí má představu, že si vezmou hypotéku na byt, pronajmou ho nájemníkům, z nájemného budou splácet hypotéku a po splacení budou mít vlastní byt. Investice do nemovitosti však s sebou nese vysoké pořizovací náklady a zdlouhavou návratnost a výnos. Mnohem lepší je proto investovat do nemovitosti své peníze.

Investice do nemovitosti stále „táhne“

Investice do nemovitosti již ale není tolik výhodná jako v minulých letech. Úrokové sazby hypotečních úvěrů stoupají, změnily se podmínky pro čerpání těchto úvěrů a ceny nemovitostí rostou raketovým tempem. Potenciál investic do nemovitostí je však velký a mezi nejvýdělečnější patří zejména investiční byty.

Co zvyšuje atraktivitu nemovitosti?

Předpokladem úspěšného investování do nemovitostí a zajímavých výnosů je umění „dobře koupit, pronajmout a spravovat“. Rovněž záleží na vhodné lokalitě, potenciálu dalšího růstu cen v dané oblasti a stavu nemovitosti. Ideální jsou takové byty v domech, které již prošly rekonstrukcí a nejsou zatíženy úvěrem.

Investujte v nejbližší době

S pořízením nemovitosti nečekejte na pozdější dobu. Ceny nemovitostí stále rostou a i v budoucnu se očekává po bytech vysoká poptávka, která bude ceny bytů nadále zvyšovat. Úspory vložené do nemovitosti budete mít pod kontrolou a v případě potřeby budete moci nemovitost kdykoliv prodat.

Bydlení v novostavbách láká nejvíce

Momentálně je velký zájem o byty v novostavbách, které se většinou vyprodají před dokončením stavby. V současné době vznikají další projekty v atraktivních lokalitách a se solidní občanskou vybaveností. Takové bydlení ocení zejména mladé rodiny, které chtějí vlastní bydlení v blízkosti škol, hřišť, zdravotnických zařízení, nákupních center a práce.

Malé byty se prodávají nejrychleji

Co se týče velikosti bytu, nejvýhodněji se jeví investice do menších bytů. Jejich nabídka je však pro velký zájem omezená. Malé byty hromadně skupují investoři za účelem dalšího pronájmu, ale také zájemci o levné bydlení. Čím to je? Na malé byty zájemci nepotřebují příliš vysokou hypotéku a vyplatí se jim více než bydlení v podnájmu.

Náklady větších bytů se vyrovnají podnájmům

Náklady na provoz větších bytů jsou při financování hypotékou srovnatelné s náklady na pronájem. Do takového bytu investujte tehdy, pokud máte stabilní příjem a jasné plány do budoucna. Atraktivní investicí je rovněž koupě bytu před dokončením projektu. Cena bytu po dokončení obvykle o něco vzroste, zvlášť pokud se nachází v žádané lokalitě.


Jak vybrat finančního poradce
Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?
Získejte výhodnější půjčku refinancováním
Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?
Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?
Kdy je nemovitost atraktivní investicí?
SMS půjčky - výhody a nevýhody
Chraňte si svůj bankovní účet
Finanční bonita a úvěruschopnost
Nebankovní půjčka určená (nejen) problémovým klientům
Termínované vklady s nejvyššími úroky
Zboží.cz - srovnání cen
Ceny elektřiny pro domácnost
Jak a kdy ukončit podnikání…?

Půjčky online bez nutnosti dokládat příjem
Půjčky bez registru a Solusu
SMS půjčka bez 1 Kč
Rychlé půjčky ihned na ruku
SMS půjčky do 6000 Kč online