Výhody a nevýhody SMS půjčekČeská spořitelna
ČSOB
Komerční banka


Výhody a nevýhody SMS půjček

3-12-2015

Popularita rychlých nebankovních půjček roste a k nejoblíbenějším patří SMS půjčky. Ty mají mnoho výhod, ale samozřejmě i svá úskalí.

Co jsou vlastně SMS půjčky

Jedná se o krátkodobé úvěry, které lze vyřídit z pohodlí domova nebo odkudkoliv, kde máme přístup na internet. Stačí nám k tomu počítač nebo mobilní telefon. Nejprve je třeba vyplnit krátký a jednoduchý formulář, kde se udává částka, doba splatnosti a základní osobní údaje. Následně se žádost odešle a počká se na schválení půjčky. Peníze jsou obratem zasílány na bankovní účet žadatele, půjčit si lze zpravidla maximálně 5 000 až 10 000 Kč. Splatit takovou půjčku je většinou třeba do 30 dnů, tedy nejlépe z další výplaty.

Jaké mají SMS půjčky výhody

K hlavním přednostem SMS půjček patří jejich rychlé vyřízení. Mnohdy stačí poslat SMS zprávu v daném tvaru, která je ihned posuzována automatizovaným systémem. Půjčit si lze až 10 000 Kč, částka se liší podle poskytovatele. Mnohdy se neprověřuje registr dlužníků a není třeba předkládat potvrzení o příjmu nebo scanovat doklady. Půjčku vyřídíte z pohodlí domova nebo kanceláře a nemusíte chodit na pobočku. Požádat o ni mohou i lidé s nízkými příjmy, kteří by na jinou půjčku stěží dosáhli.

Bonusy pro nové i stávající zákazníky

Délku splatnost i přesnou výši částky si můžete nastavit ve formuláři žádosti. Pro nové i stávající zákazníky mají mnohdy společnosti různé bonusy, někdy se setkáme i s první půjčkou zcela zdarma, bez poplatků. Pokud se osvědčíte jako spolehliví klienti, může se maximální částka půjčky navýšit a jsou pro vás připraveny různé výhody nebo slevy.

Mají SMS půjčky nějaké nevýhody?

Některé věci jsou výhodné jen zdánlivě, nebo pro někoho. Omezující může být maximální výše půjčky, nejedná se o nijak vysoké částky a napoprvé bývá možno si většinou půjčit pouze 5 000 Kč. Krátká doba splatnosti taky nemusí každému vyhovovat. Snadnost získání půjčky je nevýhodou pro toho, kdo sám nedokáže správně posoudit, zda peníze řádně včas splatí, nebo ne. Pro získání půjčky je většinou nutné pouze splnit věkovou hranici 18 let.

Pozor na vysoké poplatky

Za SMS půjčky se nehradí úroky, ale platí se jednorázové poplatky. Ty bývají poměrně vysoké, cena této půjčky tedy není malá. Najdou se ale i půjčky s velmi příznivou cenou, je potřeba hledat a nevzít hned první nabídku, na kterou narazíte. Dejte si pozor na podvodné společnosti, které se bohužel také vyskytují. Před tím, než si půjčku vezmeme, bychom si společnost měli prověřit a důkladně pročíst smlouvu.


Jak vybrat finančního poradce
Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?
Získejte výhodnější půjčku refinancováním
Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?
Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?
Kdy je nemovitost atraktivní investicí?
SMS půjčky - výhody a nevýhody
Chraňte si svůj bankovní účet
Finanční bonita a úvěruschopnost
Nebankovní půjčka určená (nejen) problémovým klientům
Termínované vklady s nejvyššími úroky
Zboží.cz - srovnání cen
Ceny elektřiny pro domácnost
Jak a kdy ukončit podnikání…?

Půjčky online bez nutnosti dokládat příjem
Půjčky bez registru a Solusu
SMS půjčka bez 1 Kč
Rychlé půjčky ihned na ruku
SMS půjčky do 6000 Kč online