Pojištění pro případ teroristického útokuČeská spořitelna
ČSOB
Komerční banka


Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?

K teroristickým útokům dochází bohužel ve světě i v Evropě stále častěji. Následky mohou být vážné až katastrofální a lidem znatelně zasáhnou do života. Nikdo z nás neví, kdy se octne v nesprávnou dobu na nesprávném místě, i když míra pravděpodobnosti, že se právě vám něco takového stane, je statisticky stále mizivá. Lze se nějak speciálně pojistit?

Hlavně pokud cestujete

Pojištění proti terorismu zajímá stále více lidí, především ty, kteří hodně cestují. Většina smluv v rámci cestovního pojištění kryje i následky teroristických útoků, životní pojistky jsou stále dost pozadu. Pojišťovny toto riziko ale postupně do smluv začleňují, zatímco dříve se vyskytovalo jen ve výlukách z pojištění.

Cestovní, nebo životní pojistka?

Cestovní pojištění má za úkol především pokrýt riziko onemocnění a zranění během cest. Škody vzniklé při teroristickém útoku z něj ale některé pojišťovny vylučují. Většina pojistek ale kryje alespoň léčebné výlohy, pokud by k takovéto situaci došlo. U životního pojištění je omezení ještě větší. Ani dobrá životní pojistka vám tedy nemusí stačit, pokud vyrazíte někam „do světa“ a něco se tam přihodí. Dobře si prostudujte podmínky vašeho pojištění, více než polovina pojistek totiž následky terorismu nekryje. V případě smrti či trvalé invalidity z důvodu terorismu byste pak finančně rodinu nezajistili.

Výluk ubývá

Dobrou zprávou je, že dříve zcela běžná výluka z životního pojištění už výlukou být postupně přestává. V podmínkách je samozřejmě zařazeno i to, že poškozený nesmí být aktivním účastníkem takového útoku. Co se týká cestovního pojištění, některé pojišťovny už dokonce nabízí pojištění storna zájezdu, které zahrnuje i situaci, že v místě, kde hodláte strávit dovolenou, dojde k teroristickému útoku. Dočkat se můžete plnění až 80 %!

Pozor na zvlášť riziková místa

Na zvláště rizikových místech, tedy v lokalitách, před kterými varuje na svých stránkách i Ministerstvo zahraničí ČR, ale pravděpodobně budete mít „smůlu“ i v případě té nejlepší pojistky. Vdáte-li se do takových oblastí na dovolenou, v případě škody během teroristického útoku se odškodnění s největší pravděpodobností nedočkáte.Více se o tomto tématu dozvíte také na Peníze.cz v článku Pojištění a terorismus. Kdo platí a kde ho mají ve výlukách.


Jak vybrat finančního poradce
Půjčka bez registru a doložení příjmu ihned - pomoc nebo past?
Získejte výhodnější půjčku refinancováním
Jaké pro a proti mají online půjčky bez doložení příjmů?
Jaké pojištění pokryje případ teroristického útoku?
Kdy je nemovitost atraktivní investicí?
SMS půjčky - výhody a nevýhody
Chraňte si svůj bankovní účet
Finanční bonita a úvěruschopnost
Nebankovní půjčka určená (nejen) problémovým klientům
Termínované vklady s nejvyššími úroky
Zboží.cz - srovnání cen
Ceny elektřiny pro domácnost
Jak a kdy ukončit podnikání…?

Půjčky online bez nutnosti dokládat příjem
Půjčky bez registru a Solusu
SMS půjčka bez 1 Kč
Rychlé půjčky ihned na ruku
SMS půjčky do 6000 Kč online